1. jarní mistrovský turnaj Žraloků v Odolené Vodě 9.4.2017

Název

Popis

Slunečné nedělní ráno 9. dubna 2017 bylo na hřišti v Odolené Vodě poněkud rušnější než obvykle. Sjelo se sem 6 fotbalových týmů mladších přípravek divize B Praha-východ, které v podzimní části skončily ve svých skupinách na druhých místech a právě zde se měly poprvé setkat a změřit si vzájemně své síly. Soupeři se ve většině případů setkali poprvé, a tak pro každý tým bylo velkou neznámou, jak se vlastně nakonec umístí. Tím byl tento turnaj o něco zajímavější a napínavější než budou ty následující, kdy už budou mít všichni první zkušenosti s jarními soupeři za sebou. A koho vlastně Odolená Voda přivítala? Byli tu samozřejmě hostitelé TJ Aero Odolena Voda, dále pak Čechie Tuklaty A, SK Kamenice, TJ Slavia Radonice A, SK Viktoria Sibřina a šestici doplnili naši Žraloci. Po úvodním nástupu a ujasnění si základních pravidel se již rozpoutaly boje o první turnajové body.

Ranní rosa na kvalitně připraveném trávníku trochu zmáčela hráčům kopačky, ale netrvalo dlouho a stoupající teplota a jasné slunce vysušily trávník a podmínky byly naprosto ideální. Žraloci měli první kolo pauzu, ale pak je, díky nešťastnému vylosování, čekaly 4 zápasy za sebou s minimální 5 minutovou přestávkou. Kluci ze sebe vydali všechny síly a hráli tak, že trenéři byli s jejich výkonem naprosto spokojení. Před pátým zápasem, který byl pro kluky poslední v tomto turnaji měli přece jen jednozápasovou pauzu, takže se daly načerpat nové síly.

A jak se jim při jarní premiéře dařilo? V prvním zápase nastoupili proti domácím z Odolené Vody. Ti se na nás vrhli takovým způsobem, že jsme se ani nenadáli a bylo po zápase, pro nás s nelichotivým skóre 1:3 ve prospěch domácích. Po pěti minutách nás čekal soupeř, se kterým jsme již jednou změřili síly v hale v Říčanech, A tým Čechie Tuklaty. Ve Fialce jsme je porazili a povedlo se to i zde. Zápas skončil 5:1 pro Žraloky i díky hattricku našeho kapitána Vítka. Od dalšího zápasu bohužel dělilo naše kluky zase jen pět minut a čekal je silný soupeř z Radonic. Začátek parádní a skóre 2:0, ale pak už stříleli branky jen borci z Radonic a zápas skončil 5:2 pro našeho soupeře.

Před dalším zápasem trenéři vyjednali přeci jen o něco delší pauzu a tak měli kluci 10 minut na zregenerování sil a přípravu na soupeře zatím nejsilnějšího, tým z Kamenice. Zápas se odehrával ve znamení čísla 5. Podle nejmenovaných důvěryhodných zdrojů jediným střelcem na soupeřově straně byl hráč s číslem 5 a vsítil nám všech 5 gólů.Nebýt tohoto hráče, asi by zápas dopadl úplně jinak. Z naší strany došlo alespoň k malé korekci v podobě třech vstřelených branek. Výsledek 5:3 však znamenal již 3. prohru našeho týmu a bylo jasné, že pokud nechceme skončit někde na konci tabulky, musíme v posledním zápase vyhrát.

Jednozápasová pauza pro načerpání sil byla dostatečná a čekal nás poslední soupeř SK Viktoria Sibřina. Ve vyrovnaném zápase bylo na obou stranách vidět, že kluci bojují, ale síly rychle ubývají. Zápas byl dramatický a napínavý až do konce a Žraloci to přece jen zvládli a vyhráli 3:2, což znamenalo nejhůře 4. místo v tabulce.

V posledním zápase turnaje se utkali domácí Odolená Voda s Radonicemi a případná výhra Radonic by nás posunula na celkově 3. příčku v turnaji. A tak se rázem stal celý tým Žraloků hlasitým fanouškem radonických borců. A možná i díky této podpoře tým Radonic zvítězil a Žraloci se radovali z krásného 3. místa v turnaji.

Takže jarní premiéru máme úspěšně za sebou a za 14 dní nás čeká další mistrovské klání, tentokráte v Tuklatech. Doufejme, že kluci zase zabojují a pokusí se svůj výkon zopakovat!!